Chcieć, mieć mniej! Ceńmy nasz czas, nasze życie!

Porządek w domu jest idealnym odwzorowaniem tego, co dzieje się w nas. Bynajmniej, ja zauważyłam taką zależność.  Kiedy coś mnie trapi, widać jak traci na tym dom i estetyka mojego otoczenia, wkrada się chaos, bałagan.

Zależność ta zachodzi też w drugą stronę. Gdy mam bałagan, wpływa to na pogorszenie mojego samopoczucia. Burzy mój spokój i komfort psychiczny.

Od jakiegoś czasu zaczynam rewolucję. Pozbywam się zbędnych rzeczy i pod żadnym pozorem nie kupuję nowych!

Doszłam do wniosku, że dużym utrudnieniem w życiu są właśnie te RZECZY. Przeróżne, w dużej części potrzebne, jedne mniej, drugie bardziej, inne zupełnie zbędne. Tworzą bałagan, im ich więcej tym gorzej!

Ja lubiłam kupować. Co by to nie było, dla samego kupowania. Kolejna pierdoła, bo doda uroku, ozdobi dom. Kolejna zabawka, bo za grosze, a taka fajna i ciekawa. Tu dywanik, tam kolejny kubek, jakieś wisiadło na ścianę. Można wymieniać bez końca, te niby potrzebne rzeczy. Tym sposobem uzbierała się cała góra rzeczy, trudna do opanowania.

Swoją drogą dopiero niedawno dowiedziałam się, że takie kompulsywne kupowanie ma swoją przyczynę. Ma na celu wypełnić pewną pustkę w nas. Ma dać chwilę radości, poczucia spełnienia, zakryć pojawiający się brak, którego nie jesteśmy w stanie nawet nazwać. Ale czujemy, że ciągle czegoś nam brakuje do szczęścia. Chodzi oczywiście o braki z dzieciństwa, dużo o tym piszę więc nie będę tu rozpoczynać tego tematu – rzeki, od którego tak naprawdę wszystko się zaczyna.


A przecież każdy przedmiot w naszym domu, ma swoją cenę. Za najdrobniejszą rzecz, musimy zapłacić.

Wiecie co jest tą ceną?

Nasz czas, nasze życie.

Bo żeby mieć pieniądze, musisz poświęcić jakąś ilość swojego życia, na zarobienie ich.

00000screenshot_14
Piękny obraz, jedyne 10 godzin twojego cennego życia.

Piękne dzieło, obraz, to ironicznie rzecz ujmując 10 godzin twojego bezcennego życia. Które masz tylko jedno, a z każdą minutą go ubywa. Czy ten ‚obraz’ wart jest pozbawienia cię dziesięciu godzin życia?

Na wszystkich przedmiotach powinna być metka, przedstawiająca ile twojego życia, będzie cię kosztować to kolejne, fajne COŚ. Można by jeszcze dodać kilka możliwych, wartościowych alternatyw, żeby pokazać, że nie tylko zyskasz czas, ale również możesz go wykorzystać, na COŚ, co ma prawdziwą WARTOŚĆ! Co nie pocieszy cię tylko na chwilę, ale na stałe zostanie wbudowane, w to czego nikt, nigdy ci nie odbierze, wspomnienia!

wyprzedaz

Myślę, że zdecydowanie lepiej jest kupować mniej rzeczy, ponieważ większość jest zbędna. Spokojnie damy sobie bez nich radę, tak jak dawaliśmy do tej pory. Pieniądze, które mielibyśmy na nie wydać, przeznaczyć na coś dla siebie, wycieczkę, jakieś przeżycie. Ja marzę żeby wzbić się w chmury, planuje zacząć od lotu motolotnią.

Jest tyle sytuacji, które powinniśmy przeżyć, tyle miejsc, które powinniśmy zobaczyć, tyle wspomnień, które powinniśmy stworzyć, tyle osób, które powinniśmy poznać, tyle wiedzy, którą powinniśmy zdobyć, zanim te nasze cudowne życie się skończy.

Ja nie mam wątpliwości, że żyjemy jakbyśmy nie mieli nigdy umrzeć (ARTYKUŁ). Jesteśmy bardzo zapracowani, a jednocześnie rozrzutni. Nie szanujemy i nie wykorzystujemy naszego, niestety ograniczonego czasu, w pełni.

Czemu zamykamy się w swoich biurowcach, domach,  pozwalamy żeby obowiązki nas przytłoczyły? Wrzucamy sobie na ramiona coraz więcej i więcej…

W sieci znalazłam ciekawą grafikę, na jej podstawie stworzyłam polską wersje językową.

0000bez-nazwy-3

W naszym kręgu zainteresowania jest przedział na środku. Kiedy mamy pieniądze, mamy energię, żeby podbijać świat. Tylko ten czerwony, wrogo wyglądający krzyżyk należałoby wyeliminować, niech zagości przyjazna zieleń!

Zmieniając nieco podejście, zapewnimy sobie: ład i porządek, czas, a przede wszystkim nowe możliwości 🙂

Podarujmy sobie CZAS!

Zwolnić, zacząć o siebie dbać, szanować swoje życie. Mając ciągle na myśli, nieubłagany upływ czasu i nieuchronnie zbliżającą się śmierć! Bo niestety za żadne, nawet największe pieniądze nie da się kupić ani jednego uderzenia serca, ani jednej dodatkowej minuty życia!

Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie tego cennego czasu, musimy działać, tworzyć, przeżywać, bo żadna chwila, nigdy już się nie powtórzy!

 

 

 

 

Zostaw komentarz...

  • Kasia

    Faktycznie, jest w tym dużo racji. Pracujemy, wydajemy, błędne koło. A czasu wciąż za mało. Cieszę się, że tu trafiłam! Pozdrawiam!

    • Również się cieszę, że u mnie gościsz. Miło mi! Zdecydowanie warto zastanawiać się nad sobą i życiem 🙂 Pozdrawiam!