Cieszmy się spotkaniem ze sobą! Bo kolejnego dnia już nie będziesz taki jak dziś!

Dziś kilka słów do osób, które myślą, że przed nimi jeszcze tyyyyyyyyyyle drogi.

Widzą siebie jako błądzących w ciemnym lesie. Ich celem jest jasna, słoneczna polana na skraju lasu. W ich oczach do przejścia są setki kilometrów, tymczasem już teraz brakuje im sił…

Kiedy poznawanie Siebie traktujemy jako coś co szybko musimy zrobić, jak kolejne zadanie do wykonania, które trzeba odhaczyć i mieć z głowy, tracimy przyjemność z tego pięknego spotkania.

Wyobraźcie sobie, że spotykacie inspirującą osobę. Na widok, której serce bije Wam szybciej – miłość ♥. Zabiegacie o to by się Wami zainteresowała, udaje się, spotykacie się, rozmawiacie, chodzicie na spacery, poznajecie się. Czy macie wtedy potrzebę, aby mówiła szybciej, dała Wam się poznać już i teraz, idąc ścieżką przez park popychacie ją lekko aby szybciej szła, bo macie jeszcze tyle do zrobienia, a spędzany razem czas chcecie skompresować? Czy może cieszycie się każdą chwilą razem, radując się swoją obecnością, chcecie aby czas się zatrzymał aby dłużej i bardziej móc ze sobą BYĆ?

Podobnie jest z nami, naszym poznawaniem siebie. Niezwykle byłoby traktować siebie samych jak oblubieńca, miłość swojego życia! To nie egoizm, ani narcyzm… to podstawa do pięknego życia. Trzeba kochać siebie, promieniować miłością, aby móc dać ją innym!

Co większość z nas robi? Dbamy o innych, a sami wydajemy się być dla siebie nieistotni! Na liście priorytetów i zadań do wykonania, jesteśmy gdzieś na szarym końcu.

Dlaczego dajemy swój czas innym ludziom, zabiegając o to aby dobrze nas postrzegali, aby zrobić dobre wrażenie, abyśmy byli na nich miłym towarzystwem, by chcieli z nami spędzać czas, byśmy zasłużyli na uznanie i miłość? Dlaczego to wszystko robimy, samym sobie skąpiąc czasu?

A gdybyśmy tak zaczęli traktować siebie z czułością, cierpliwością, troską, wyrozumiałością. Traktując odkrywanie siebie, jako poznawanie nowej, interesującej, niesamowitej, wyjątkowej, zagadkowej, inspirującej osoby, dla której CHCEMY mieć czas! A nie mamy go, bo musimy, takie niezbędne minimum!

Śpieszymy się do CELU, którym jest co? Jest min konkretny obraz siebie, stworzony na podstawie obserwacji osób, które są już bliskie poznania siebie?

Czy powinniśmy zmierzać do stawania się „naszym wyobrażeniem siebie samych po ‚zmianie’„? Czy to nie powoduje, że znów się naginamy, dopasowujemy, aby stać się kimś kim CHCEMY być, kim chcemy się widzieć!?

Dążmy do odkrycia kim jesteśmy, bez żadnych założeń i oczekiwań!
Przecież każdy z nas jest zagadką do odkrycia, cudem do poznania! Niesamowite jest również to, że każdego kolejnego dnia jesteśmy troszkę inni niż poprzedniego, także nasza zmiana trwa cały czas. Niemożliwym jest zatrzymanie ani jednego dnia, stanu, poczucia, wrażenia, żadnej chwili.

Cieszymy się TU, TERAZ! Bo upatrując spełnienia w przyszłości… prawdopodobnie nigdy go nie dogonisz!

Przeszkodą i sprawcą tego pośpiechu, braku radości z poznawania siebie jest brak ufności sobie. Brak wiary w to, że wszystko co jest nam potrzebne mamy od samego początku. Gdybyśmy tak mogli podarować samym sobie, taki bilet „100% zaufania” i „100% wiary” w to, że wiemy co dla nas dobre. Droga byłaby przygodą, nie pośpiechem i stresem, nie jedną, wielką przerażającą wizją, męczącej przeprawy przez ciemny, gęsty las.

Kiedy dokucza mi ból fizyczny, nie psioczę na swoje ciało i nie użalam się nad okrucieństwem życia. Wtedy czuję, że żyję. Mam świadomość, że kiedy moje życie już się zakończy, nie będę wtedy czuć bólu swego ciała. Zamykam oczy i czuję ten ból… ciesząc się, że żyję i jeszcze wiele pięknych dni przede mną.

Drogę do poznania siebie też tak można potraktować. Zmieniasz się, co znaczy, że zaczynasz żyć NAPRAWDĘ! Ty, a nie Twoje dopasowanie do otoczenia. Czy to nie cudowne? Jeśli byś tego procesu nie zaczął, żył byś z dnia na dzień, każdego kolejnego dnia zbliżając się coraz bardziej do końca. A Ty tymczasem rozpoczynasz najcudowniejszą przygodę życia, poznajesz swoją największą osobistą tajemnicę wszechświata – SIEBIE.

Bo jesteś cudem do odkrycia! Jesteś Ciałem, które należy poznać i nawiązać z nim ponownie kontakt. Jesteś Umysłem, który na Twoją korzyść, przyswaja ogromną ilość wiadomości. Jesteś Duszą, tak niezwykłą, tak niepojętą, że nawet trudno przewidzieć przy pomocy umysłu dokąd Cię poprowadzi…

A jakby tych cudowności było mało, to nie jesteś sam! Wokół Ciebie jest nieskończona ilość innych cudów! Wyjątkowych i pełnych piękna, a każdy z nich może Cię nauczyć obłędnej ilości rzeczy, również o Tobie samym.

♥ Cieszmy się naszą podróżą! ♥

♥ Bez pośpiechu! ♥

♥ Z miłością! ♥

♥ Bez strachu! ♥

♥ Ku pełni życia ♥

 

 

 

Zostaw komentarz...