Czym aktualnie się interesuję?

Jeśli jesteście ciekawi co u mnie słychać?

W ostatnim czasie interesuje mnie kilka nowych tematów:
– budowanie relacji z pożywieniem – jakby to dziwnie nie brzmiało w języku polskim (ang. Healthy Relationship With Food)
– organizacja przestrzeni domowej, minimalizowanie ilości przedmiotów w domu, ograniczenie nabywania nowych;
– nawyki – tworzenie nowych nawyków, oduczanie się tego co nie służy,
– nauka języka angielskiego, przez oglądanie anglojęzycznych kanałów w powyższych tematach jak i ogólnie pojętym „rozwoju”

Podglądam różne kanały na YouTube m.in. mamy, która opowiada o codziennym życiu z dużą rodziną ( 2 + 3 ): organizacji domu, rutynowych czynnościach, które ułatwiają „życie” itp. We wstępie do filmów kobietka przedstawia się – „Nazywam się … jestem żoną, mamą trójki dzieci, w wieku poniżej sześciu lat”. Słysząc to pomyślałam… łooo! niezła ekipa, ależ to musi być harmider! Myśl przepłynęła przez moją głowę i dopiero po chwili dotarło do mnie, że za dwa miesiące – będę mamą trójki dzieci, gdzie najstarsze będzie miało 6 lat i 4 miesiące!

Nie wspominałam, że jestem w ciąży? Fakt – nie wspominałam!

Dzielę się z Wami tą nowiną, kiedy jestem mniej więcej w 3/4 życiowego etapu, który nazywam „mama rodzi się po raz trzeci”. Ostatnie miesiące były dla mnie niesamowitym doświadczeniem! Emocjonalny przewrót, kawał cudownej wewnętrznej pracy! Nie było tam przestrzeni na dzielenie się, powolutku pojawia się ona właśnie teraz – dlatego powstał ten post.

Jest o czym pisać, mówić… bo nie sposób wyobrazić  sobie, co się dzieje w kobiecie, kiedy dowiaduje się, że będzie ponownie mamą, ale tym razem inaczej, bardziej świadomie. Kiedy owa mama ma na tyle siły, by nie uciekać przed budzącymi się w niej lękami, a staje z nimi oko w oko. Kiedy widzi obłędne różnice między pierwszą, drugą a aktualną ciążą. Kiedy czuje, jak z dnia na dzień dojrzewa do tego, by działo się dokładnie to, co się dzieje…

Jesteście ciekawi?

Zostaw komentarz...