Domowa gra Dobble! Do druku i wycięcia… ulubione postacie z bajek mojej córci!

Podejrzewam, że znacie grę Dobble. Gra karciana. Karty są w kształcie koła, na każdej w zależności od ilości kart w talii jest kilka różnych postaci, liter, słów. Wersji jest nieskończenie wiele, w zależności od możliwości i wyobraźni.

W grze potrzebna nam spostrzegawczość i refleks. Dwie dowolne karty mają tylko jeden wspólny obrazek. Trzeba patrzeć na wyłożoną jako pierwszą kartę i swoją, jak najszybciej znaleźć wspólny obrazek i ciach kładziemy kartę. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Nowa gra kosztuje 35-40zł. Cena nie da się ukryć bardzo wygórowana!

doblekids

Ja postanowiłam zrobić grę sama. Że jestem pasjonatką, amatorką Photo Shopa to zdziałałam takie karty dla córci. Wykorzystując znalezione w sieci obrazki, ulubionych postaci z bajek mojej pociechy. Kiedy pierwszy raz grałyśmy z tatą, miał problem z nazywaniem bohaterów bajek. Córcia musiała tatę trochę podszkolić.

Na naszych kartach po cztery postacie. Żeby na początek było łatwiej z grą. Moja wtedy 3-latka idealnie odnalazła się w grze. Polecam spróbować.

Ja najpierw stworzyłam karty, wydrukowałam, zalaminowałam i wycięłam.

Kart tylko 13, bo tyle wychodzi w konfiguracji pięciu obrazków. Planuję zrobić przy odrobinie czasu rozszerzoną wersję, z większą ilością kart. Idealne żeby sprawdzić, czy dziecięciu będzie odpowiadać taka gra.

 

Zapraszam na mój drugi blog kierowany do rodziców  madziaczyta.pl Madzia czyta blog

Zostaw komentarz...