Dzieciństwo ma znaczenie!

Zwracam się do Was z pytaniem… czy jest ktoś, kto chciałby podzielić się swoją życiową historią, swoimi doświadczeniami?

Może to być przykładowo:
♥ Historia twojego dzieciństwa – jak wyglądało, co się działo, co cię najbardziej bolało,  co powinno być inaczej, twoje wspomnienia, uczucia, wszelkie znane konsekwencje w dalszym życiu.

♥ Historia twojego przebudzenia – kiedy nastąpił moment zwrotny, kiedy poczułeś, że musisz coś zmienić, że nie jest tak jak powinno być.

♥ Historia twojej zmiany – co zrobiliście żeby zmienić wasze życie, jak było przed, jak jest teraz, co się działo, co chcielibyście przekazać innym, którzy też chcą zmiany.

♥ Sytuacja z życia- w której widać doskonale jak nasza przeszłość, zranione wewnętrzne dziecko, oddziałuje na nasze zachowania, jak wywiera wpływ na aktualne życie.

Od dłuższego czasu mam pomysł, aby stworzyć cykl rozmów, wywiadów czy po prostu opowiadań o ludziach takich jak ja, takich jak my, takich jak TY. Mimo, że jesteśmy różni, tak wiele nas łączy i tak bardzo możemy sobie wzajemnie pomóc!

Potrzeba zmiany, to pierwszy krok…
W pewnym momencie zaczynasz czuć, że musisz się zmienić, że jest nie tak i zaczynasz działać, zaczynasz wchodzić w ten proces, zaczynasz widzieć zależności, których istnienia byś nie przypuszczał. Widzisz to czego wcześniej nie było. Zadajesz pytania, szukasz odpowiedzi… Zaczynasz nowe życie…

Po co takie rozmowy?
Moim celem byłoby pokazanie, że nie tylko ja borykam się z TYM. Nie tylko moim celem jest żyć lepiej i rozumieć więcej. Nie tylko ja mam trudności, chwile zwątpienia i poczucie bezsensu, a ból bywa wręcz trudny do zniesienia. Aby upewnić nas wszystkich, że jest nas więcej, że dzieciństwo naprawdę ma znaczenie. A nikt z nas nie jest w tym sam! Bo aby pozbyć się wpojonych nam przekonań o nas samych, o życiu, o ludziach musimy się temu przyjrzeć, musimy spojrzeć wstecz i wrócić do tego, co było w naszych rodzinnych domach, w naszej relacji z rodzicami.

Wsparcie jakie możemy sobie nawzajem dać, będzie bezcenne…
A ten proces odnajdywania siebie nie jest łatwy, ani szybki. Trudno o wsparcie, bo wkoło ludzie, którzy są nieświadomi jak my kiedyś. Dlatego stwórzmy przestrzeń, gdzie w chwili zwątpienia będzie można zajrzeć i przypomnieć sobie, że naprawdę nie jesteśmy sami!

Może to właśnie my jesteśmy tym pokoleniem, które zmieni siebie, przez co pośrednio cały świat!

Czekam na wiadomość od Ciebie! Wyślij do mnie e-mail ( madzia@madziowy.pl ). Napisz do mnie przez Facebook (klik) lub w komentarzu pod dowolnym artykułem.

Zapraszam na historie, które miałam przyjemność poznać i opisać:


Opowieść Ani, w oczekiwaniu na upragnioną uwagę…
ania

 

Rozmowa z Basią, z cyklu Dzieciństwo ma ZNACZENIE!
basia

 

Z życia Alicji, bo „Dzieciństwo ma znaczenie!”

Dzieciństwo ma znaczenie! Opowieść z życia Madzi