Kobieto, jesteś cudowna w swoim unikalnym pięknie!!!

Chce żebyś wiedziała jak bardzo wyjątkowa jesteś. Nie tylko dziś, ale każdego dnia. Jesteś jedyna na całym świecie,  nigdzie nie znajdziesz drugiej osoby dokładnie takiej jak ty. Ta twoja unikalność jest tym, co czeka na twoje uznanie. Nie masz być jak ktoś,  nie masz dążyć do wyobrażonych celów, bo „taka chcesz, powinnaś być”.  Już jesteś sobą! Zamiast szukać, zacznij doświadczać życia. Zbieraj, kolekcjonuj z ciekawością nowe doświadczenia. Tak wiele wydarza się właśnie TERAZ, ucz się to widzieć. Celem jest dążyć do zrozumienia, nie zmiany.

A może tak dziś stań przed lustrem i popatrz w swoje oczy, zobacz tam swoją głębię (polecam film „Początek” 2014, po którym zaczęłam obserwować swoje oczy, czego wcześniej nigdy nie robiłam). Popatrz na swoje ciało, które jest mieszkaniem dla twojej duszy. Może pora je zauważyć, wzbudzić wdzięczność, dostrzec, co dzięki niemu możesz robić? Obserwuj myśli, odczucia, porównania, oceny, ucz się powoli patrzeć. (Polecam medytację „meditation for body confidence” lub wersje wtórną „your body is a miracle”  obie w języku angielskim, być może nagram ją po polsku, bo jest dla mnie taka PIĘKNA!)

Ucz się cierpliwie przyjmować to co jest, dokładnie takim jakie jest. Siebie, swój wygląd, myśli, odczucia, twój cały wewnętrzny świat. Jeśli potrzebujesz zmian, wprowadź je w życie, z miłości.  Nie z powodu niezadowolenia i lęku przed odrzuceniem, a z miłości i troski. Kocham siebie i chcę o siebie dbać najbardziej jak się da, nie by gonić do jakiejś wyidealizowanej ikony „no bo tak i tak ma wyglądać piękna kobieta”

Rób dla siebie dobre rzeczy, może dziś kup sobie kwiaty, idź na długi spacer, posiedź w ciszy, spotkaj się z kimś,  weź pachnącą kąpiel,  wieczorem zapal świece i patrz, zamknij oczy i oddychaj. Czy takie proste doświadczenia mogą przynieść ci spełnienie?  Ukojenie? Co dziś dla siebie zrobisz?

Bądź cierpliwa i wyrozumiała dla siebie, dla tego co i jak robisz. Kochana, nie masz być idealna, masz być szczera, autentyczna, wierna sobie. Nigdy idealna czy doskonała,  bo co to niby oznacza?

Taka jak jesteś, jesteś piękna. Jesteś cudem, widzisz to?

Każdy nowy dzień jest dobrą okazją by zacząć nowe życie, bo każdego dnia rozbudzasz na nowo swój świat.  Co dziś w nim stworzysz? Bo to ty jesteś swoim własnym twórcą codzienności? Co dobrego dostrzeżesz w dzisiejszym dniu? W sobie?

Zapraszam do obejrzenia dwóch inspirujących filmów:

1. Zobacz jak bardzo może różnić się „Tak siebie widzę, rysuję w swojej głowie” od tego jak wyglądam nie swoimi oczami:

2. Czasem trudno przyjąć, dostrzec nam swoje piękno, a kiedy słyszymy te słowa „Jesteś piękna!” jaka jest reakcja? Zobacz co dzieje się z osobami w ciekawym eksperymencie. A ty jak każda z tych osób masz w sobie – PIĘKNO!

Zostaw komentarz...