Miejsce, do którego chętnie wracam… mój DOM :)

Wakacyjny czas dobiegł końca. Dziś pierwszy dzień w domu. Dzień podróży i odpoczynku. Dzień radości i błogiego domowego spokoju.

Jak zwykło się mówić… wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Czy lubię wyjeżdżać z domu?
Lubię wyjazdy, bo człowiek odcina się od codzienności. Może uciec u coś innego. Inni ludzie, nowe miejsca, nowe możliwości spędzania czasu. Lubię również powroty. Dzięki nim doceniam swoje gniazdko. Ten nasz dom, który jest taki po naszemu. Ma wszystko czego potrzebujemy. Jest i czeka na nasz powrót…

Przy każdym powrocie, patrzę na nasz kąt z dystansem i świeżą radością. Mimo tego, że na co dzień doceniam co mam, to wracając po dłuższej nieobecności doceniam szczególnie i to nawet najmniejsze drobiazgi. Wiele udogodnień, które posiadam, a na co dzień nie zwracam na nie uwagi. Bo przecież ciągle są. A jak ich zabranie, to doskwiera ich brak.

Z podróży często przywozimy ciekawe doświadczenia i spostrzeżenia. Z naszej wyprawy, poza miło spędzonym czasem z rodziną, przywiozłam kilka mądrości życiowych. Zamiar zdobycia kilku książek, również jednej kwitnącej rośliny ogrodowej, która wyjątkowo wpadła mi w oko.

Co Wy przywozicie z wakacyjnych podróży?

Wakacje z dziećmi, nie lada wyzwanie!
Podróżowanie z dziećmi (u nas dwójka) bywa męczące, wie każdy, kto dzieci posiada. Mimo, że wakacje są takie resetujące. Bywają często źródłem stresu. Mamy okazje intensywnie poćwiczyć panowanie nad własnymi emocjami, w tym złością. Ćwiczymy cierpliwość i wyrozumiałość dla małego człowieka. A co najważniejsze… nasza ukochana rodzinka zbliża się do siebie, przeżywając RAZEM chwile radości jak i małe frustracje.

Czas urlopu jest piękny! Bardzo wartościowy! Myślę nawet, że konieczny! Każdy powinien wykorzystywać urlop, nie koniecznie jadąc nie wiadomo gdzie i za ile. Ale wyrwać się z domu, być z rodziną, odpocząć od obowiązków.

Nie nadrabiajcie zaległości w domowych porządkach, remontach czy czymkolwiek… rzućcie wszystko i zróbcie coś dla siebie. Bo co z ciągłej pracy, biegu… należy się Wam odpoczynek 🙂 Przecież życie mamy jedno, a czas biegnie tak szybko.

Miłych wakacji!

Zostaw komentarz...