GRUPA wsparcia na FB

Zapraszam was do grupy wsparcia na Facebook!

Chciałabym aby było to miejsce gdzie MY w drodze ku zmianie swoich przekonań, moglibyśmy się dzielić wartościowymi materiałami, przemyśleniami, a przede wszystkim liczyć na swoje wzajemne wsparcie, w wielu chwilach zwątpienia.

Ja wracam do swojego dzieciństwa aby zniwelować wpływ wpojonych wsparcikeschematów na moje aktualne życie. Zmieniam nabyte przekonania o mnie samej, o otoczeniu, życiu, biorę odpowiedzialność za siebie, zaczynam sobie ufać i rozumieć.

Jestem pewna, że osobom takim jak ja, będącym w poszukiwaniu swej drogi, próbując odnaleźć siebie, dotrzeć do siebie bywa ciężko. Bardzo łatwo jest porzucić ten trud i zwątpić w słuszność swoich działań bez wsparcia, bez zrozumienia, bez poczucia, że nie jest się w tym wszystkim samemu.

Trudno jest iść tą nową, własną drogą, kiedy ludzie wkoło nie rozumieją, nie wiedzą co się dzieje, nie wiedzą po co i do czego to zmierza. Kiedy zewsząd dostajemy sygnały – przestań! Coś się z Tobą dzieje, nie tak.

A rozmowa z osobami będącymi na podobnym etapie jest prawdziwie BUDUJĄCA!

Wsparcie jakie możemy sobie nawzajem dać, będzie bezcenne…Stwórzmy RAZEM przestrzeń, gdzie w chwili zwątpienia będzie można zajrzeć i przypomnieć sobie, że naprawdę nie jesteśmy sami!

Może to właśnie my jesteśmy tym pokoleniem, które zmieni świat 🙂

 


Nasza grupa wsparcia

LINK do grupy poniżej (warunkiem przyjęcia jest odpowiedź na pytania):
Dzieciństwo ma znaczenie! Walka z traumami przeszłości!
By odnaleźć siebie!

Witaj, zanim zaczniesz czytać, zanim zaczniesz publikować zapoznaj się z zasadami panującymi w naszej grupie. Jeśli pojawią się jakieś uwagi, sugestie jesteśmy otwarci.

REGULAMIN GRUPY:
– Dzielimy się swoim doświadczeniem, nie udzielamy „złotych rad”, mówiąc co kto powinien w tej sytuacji zrobić. Chyba, że ktoś bezpośrednio poprosi o radę i chce poznać jak sytuację postrzegają inni.
– Zwracamy się do siebie z szacunkiem 
– Jeśli nie jesteś pewien intencji i przekazu osoby, która się wypowiada – DOPYTAJ, aby DOPRECYZOWAŁA swoje myśli
– Nie używamy wulgaryzmów
– Nie atakujemy innych uczestników
– Nie piszemy niestosownych komentarzy
– Prosimy uczestników by zgłaszać przypadki niestosownych, krzywdzących wypowiedzi
– Zwracamy się do siebie po imieniu
– nie oceniamy siebie, ani swoich wypowiedzi
– nie krytykujemy
– szanujemy swoje uczucia, emocje, doświadczenia, odmienny punkt widzenia,
– traktujemy się z cierpliwością i wzajemną troską,
– Nie zamieszczamy postów nie związanych z tematyka grupy: wewnętrznie dziecko, dzieciństwo i jego wpływ na dorosłe życie, zabawy dla wewnętrznego dziecka (…)
– Zasada Dyskrecji: Wszystko, co zostanie tutaj powiedziane, musi tutaj pozostać (uczestnicy grupy nie mogą upubliczniać/rozpowszechniać informacji, jakich się tutaj dowiedzieli, nie robimy scereenów, nie kopiujemy zdjęć ani publikowanych treści),

CELE GRUPY:
– wymiana doświadczeń w kontakcie z wewnętrznym dzieckiem,
– tworzenie atmosfery sprzyjającej przełamywaniu ‚toksycznego wstydu’, sprzyjające wyjściu z ukrycia. Niech każdy z nas ma świadomość jak wiele odwagi wymaga ZACZĄĆ MÓWIĆ. Doceniamy to i szanujemy!
– tworzenie przestrzeni przyjaznej do uzyskania punktu widzenia innych osób na nurtujący nas temat, problem,
– wspieranie osób mających postoje w drodze do siebie,/
– udostępnianie książek i innych materiałów przydatnych w poznawaniu siebie

Pytania do weryfikacji nowych członków: (OBOWIĄZKOWE)
1. Czy idea wewnętrznego dziecka i stawania się dla siebie troskliwym opiekunem jest Ci znana? Opisz w dwóch, trzech zdaniach swoje doświadczenia.
2.Czy chcesz współtworzyć z nami przyjazną, empatyczną przestrzeń, która dla nas wszystkich będzie źródłem wsparcia? Akceptujesz regulamin grupy?
3. Czego poszukujesz w tej grupie, czego od niej oczekujesz?

——————————

W sytuacji, gdyby emocje rozmówców wymknęły się spod kontroli admin i moderatorzy ma prawo zapauzować dyskusję, aby dać osobom skonfliktowanym czas na uspokojenie się.

Upraszczając:
TRAKTUJ INNYCH JAK BYŚ CHCIAŁ ABY TRAKTOWANO CIEBIE, TWOJE DZIECI, TWOICH BLISKICH 🙂