Przekładanka dla dzieci, inaczej pętla motoryczna…

Poszukując ciekawego prezentu dla dziewczynki z rodziny, wpadłam na zdawałoby się idealny pomysł, przekładanka dla dzieci, inaczej nazywana pętlą motoryczną dla dzieci.

Wydawało się, że będzie w użyciu non stop, że takie ciekawe i edukacyjne, że będzie doskonale ćwiczyć małe paluszki. Skoro dzieciątka lubią bawić się malutkimi kolorowymi koralikami, figurkami, to przekładać je paluszkami idealne i czasochłonne zajęcie. Tak wydaje się dorosłej mamie, której pasją stało się wyszukiwanie ciekawych zabawek, których sama w dzieciństwie nie miała.

Z radością ofiarowałam ‚pomysłowy’ prezent. Zdanie co do jego trafności zmieniłam, kiedy moje dzieci dostały takową przekładankę. Taką przekładankę na wypasie (nie prosta tylko z pomysłem), poniżej zdjęcia:DSC_5283

Nasza przekładanka ma trzy różne pętle, domek/stodółkę przez którego okno przechodzą koraliki, a przez drzwi przejeżdża samochodzik.

Bardzo kolorowa, wykonana solidnie i estetycznie. Prawda, że wpada w oko. Nie jedna z mam na ten widok, zapragnęła by sprezentować takie fajne COŚ swojemu dziecku.

Ku mojemu zdziwieniu, wzbudziła ona zainteresowanie mojej starszej pociechy na bardzo krótko. Na tyle krótko, że po dosłownie dwóch dniach dołączyła do sterty innych nieużywanych zabawek, które zabawiają idealnie w dniu obdarowania… a później wiadomo co się z nimi dzieje. Ale junior jeśli ma ja w zasięgu rączek to intensywnie się bawi. Więc przekladanka dla niego to super sprawa.

DSC_5286

Jeśli macie w planie zrobić dziecku prezent w takiej postaci to jest to fajne ale nie dla każdego . Moje dzieci tak różnią się od siebie, że mówienie czy zabawka bedzie ciekawa dla waszych dzieci czy nie, mija się z sensem

To jest dobra zabawka jak i wszystkie inne, w domu dziecka, które się czasami odwiedza.

Taki plac zabaw poza domem, a u siebie ład i porządek 🙂 Sytuacja idealna 🙂

Prezent idealny??? Hmmm…

Bez nazwy-3

Prezent dla małych dzieci, powinien być taki, że można się nim albo:

  • bawić na milion sposobów, np. klocki (układanie, budowanie, sortowanie kolorami, liczenie, domki dla figurek z gry) opiszę kiedyś wszystkie sposoby na jakie bawimy się klockami.
  • albo  powinien być łatwy do utylizacji (bo wiadomo, że jak dostaniemy coś kosztownego, nawet jak jest duże, to szkoda wyrzucić a i oddać też często nie ma komu i tak później przekładane z kąta w kąt, działa człowiekowi na nerwy). Polecamy np. papierowy domek do kolorowania, kolorowankę, książkę z naklejkami, przybory do pisania (mazaki, kredki, farby itp.), tego nigdy za wiele.

 

Zostaw komentarz...