Rozmowa z Basią, z cyklu Dzieciństwo ma ZNACZENIE!

Moje wrażenia po spotkaniu z Basią…
Ja czytając wypowiedzi Basi rozpłakałam się kilka razy. Co prawda bardzo przytłaczająca jest przemoc i zaniedbania rodziców, ale przy tej sile drzemiącej w tej kobiecie wydaje się to takie blade, niemal nieistotne. Oniemiałam ze zdziwienia czytając, tu cytuję: „Nie kochaniem tylko tego co piękne, ale również kochaniem tego co trudne, bolesne, wstydliwe. To dzięki rodzicom, jestem tym, kim jestem i dzięki nim odkrywam Siebie Prawdziwą.” Dojrzałość, do której ja mam marzenie z czasem dojść.

Wzrusza mnie czułość i troska, niesamowita chęć do kontaktu, gotowość do podjęcia wszelkich trudów aby być obecną i otoczyć małą Basieńkę opieką, jaka jej się należała od zawsze. Basieńka już nigdy nie będzie sama!

A jestem pewna, że niejednokrotnie usłyszy od Barbary, to co ja często mówię mojej Madzi: ” Maleńka, skarbie ja jestem dla Ciebie i zawsze będę. Kocham Cię! Wiem, że miałaś trudno, nie powinno tak być. Ale ja jestem teraz z Tobą. To co się działo to nie Twoja wina! Oni nie umieli dać Ci tego czego potrzebowałaś… teraz ja Ci to dam! Kocham Cię! Jesteś moim CUDEM!”

Dogłębnie dotknęło mnie podejście Barbary do swoich rodziców, mimo złych chwil jest w stanie spojrzeć na nich z dystansu, ze świadomością, którą ja dopiero zdobywam. Patrzeć oczami pełnymi miłości, podziwu i wdzięczności. Basia widzi nie tylko to co było i jest nie tak, ona umie dostrzec, właściwie wydobyć z tego co było jej udziałem, to co piękne. Tak wędruje przez życie swoją drogą: od cierpienia do wolności!

Czytając o planach i marzeniach, czułam błogi spokój, z całego serca życzę żeby te wszystkie piękne sytuację miały miejsce! Na myśl o drewnianym domku na plaży, widziałam Basiu, jak siedzimy razem, popijając kawkę, zapatrzone na zachodzące w bezkresnej wodzie słońce.

Ogromnie podziwiam Cię Basiu, z całego serca dziękuję. Twoja siła jest ogromna, doceniam odwagę, determinację w dążeniu do poznania siebie. Mimo, że nie masz dzieci… stajesz się w pewnym sensie najlepszą na świecie mamą dla swojego wewnętrznego maleństwa. Jednym słowem jesteś wyjątkowa, cudowna! Niech ta radość drzemiąca w Tobie ruszy w świat, niech odmienia ludzi, ich życia. To co robisz bardzo mnie porusza!


Jeśli chcielibyście podzielić się swoją historią, serdecznie zapraszam na Dzieciństwo ma znaczenie! (czytaj więcej…)


 

Zostaw komentarz...