Wędrujące książki, przestrzeń WYMIANY!

W moim sercu pojawia się nowa inicjatywa. Budzi się we mnie ogromna potrzeba by zacząć się dzielić, czymś co jest materialne

Właśnie teraz inicjuję przestrzeń WYMIANY książek! 

Chciałabym podzielić się z Wami książkami, które przeczytałam, które przyczyniły się do wzrostu mojej świadomości, nie tylko polecając je – ale dzieląc się nimi. Chcę je puścić w świat, by wędrowały, by trafiały do wielu osób, by się niosły. Książki z ręki do ręki, od serca dla serca…

Zakładam, że wielu z Was, tak jak ja ma nie małą ilość książek, które zostały przeczytane, zasiały w naszych duszach cudowne, odmieniające ziarenka. Ziarenka powoli kiełkują, a książki zalegają na półkach. Po co mają tam bezczynnie leżeć? Skoro mogą siać ziarenka dalej, w innych duszach!

Co robić z książkami, które zalegają w naszych domach?

 • Możesz je kolekcjonować,
  ale być może podobnie jak ja dojdziesz w pewnym momencie do wniosku, że zajmują przestrzeń, a przewidywanych okazji by zajrzeć do nie kolejny raz, by przeczytać zaznaczone fragmenty, jakoś brakuje. One nie nadchodzą. Kupujesz kolejne książki, które są znacznie bardziej aktualne na TERAZ, niż te poprzednie.
 • Możesz je sprzedać,
  odzyskując część kosztów zakupu, zdobywając środki na poczet następnych zakupów.
 • Możesz zaangażować się w proponowaną przeze mnie inicjatywę. Trzecią opcją obok tworzenia kolekcji czy sprzedaży są, wędrujące książki.
Dołącz do mnie! Wprowadź w inicjatywę Wędrujące książki jedną z Twoich wartościowych książek. Stwórzmy razem niezwykłą, serdeczną przestrzeń wymiany!

WĘDRUJĄCE KSIĄŻKI
Właśnie dziś proponuję, byśmy razem stworzyli przestrzeń do wymiany, wędrujące książki. Każdą zaopatrzymy w swój wpis lub ten proponowany przeze mnie, na zdjęciu na dole strony. Niech w książce znajdzie się miejsce, by każda osoba, w której rękach się ona znajdzie zostawiła tam swój podpis 🙂

Chce przejąć wybraną książkę, jak to działa?

 • Kliknij w zdjęcie interesującej Cię książki, otworzy się okno ze zdjęciem okładki książki, na dole wczyta się system komentarzy Facebook.
 • W komentarzach do zdjęcia, wyraź chęć przyjęcia książki. Powinna tam znajdować się informacja kto aktualnie czyta książkę.
 • Skontaktuj się z osobą, która posiada książkę w celu potwierdzenia deklaracji jak i wymiany adresów. W przypadku kolejki poczekaj cierpliwie, napisz do osoby, która jest  w kolejce przed Tobą.
 • Gdy otrzymasz książkę, gdy przyjmiesz ją w swoje ręce, przeczytaj z otwartym sercem, weź każde słowo, które do Ciebie trafia,
 • Gdy skończysz czytać poślij książkę dalej, do kolejnej osoby, która wyraziła chęć przyjęcia książki.
 • Pamiętaj aby zostawić swój podpisKoszt wysyłki pokrywa osoba przyjmująca książkę: list polecony 12 zł, kurier 15 zł, paczka pocztowa 11 zł, paczka za pobraniem: 14 zł. Forma płatności zostaje ustalana między osobą, która przekazuje a tą która przyjmuje książkę.

Tak to w moich oczach ma działać. Proste? Proste! Macie sugestie, uwagi – przyjmę z radością.

Poniżej lista książek w naszych zasobach. W opisie każdej książki będzie podane, za czyją cudowną wolą, weszła w nasz książkowy obieg.

Rezerwację książek przeniosłam na stronę na Facebook, kliknij poniżej! Bądź na bieżąco, nie przegap książki, która cię interesuje!

Książki w zasobach, być może któraś z nich czeka na ciebie?

Mam książkę do przekazania. Chcę się zaangażować, co mam zrobić?

 • Masz książkę, którą chcesz wprowadzić w inicjatywę Wędrujące KSIĄŻKI. Piszesz wiadomość do mnie przez Facebook lub madzia@madziowy.pl
 • Dodam książkę na powyższą graficzną listę książek,
 • Po kliknięciu w grafikę przedstawiającą Twoją książkę, otworzy się nowe okno, sprawdzasz czy ktoś wyraża chęć by przyjąć książkę,
 • Nawiązujesz prywatny kontakt z najwcześniej zgłaszającą się osobą,  lub ona pisze do Ciebie, wymieniacie się adresami,
 • Wysyłasz książkę, na wskazany adres. Przed wysyłką wydrukuj i naklej na  wewnętrzną stronę przedniej okładki książki opis (kliku, kliku TU) lub stwórz swój własny. Pamiętaj jednak by wpisać link do naszej przestrzeni w sieci http://madziowy.pl/wymiana by osoba do której trafi książka nie miała wątpliwości co zrobić po jej przeczytaniu.
 • Chętnie opublikuję Twoje zdjęcie z książką, którą przekazujesz <3 Zbudujemy bazę osób zaangażowanych w inicjatywę! TAK!

Pierwsza książka ruszyła już w drogę, kolejne też….

Tekst proponowany do wydruku i naklejenia na wewnętrzną stronę pierwszej okładki książki:

Wędrujące książki – przestrzeń wymiany
(notka na okładkę przednią *.pdf)


Miejsce na wasze zdjęcia:

Zostaw komentarz...